Szukaj ogloszenia
Gatunek:
Region:
Logowanie
Roki - (prawie) owczarek IDEALNY szuka nowej rodziny! - Bytom

Dane podstawowe:
Psy » Owczarek Niemiecki
Województwo:
śląskie
Miasto:

Bytom
Dane kontaktowe:
tel.:
323952175
Pozostałe dane:
Cena:
10zł
Dodano:
1. październik 2017r.
Autor:
schroniskobytom

zobacz inne ogłoszenia tego użytkownika »
Aby znaleźć inne ogłoszenia z Twojej okolicy, kliknij na nazwę miasta lub województwa.
Opis
Historia Rokiego to opowieść długa i zawiła, przepełniona pechem i nieszczęściem. Nie wiem czy nawet sięgamy pamięcią w te wszystkie zawiłości. Ale może uda nam się przedstawić choć część. Usiądź wygodnie i posłuchaj.
Roki trafił do nas po raz pierwszy w lipcu 2013 roku. Pamiętamy to. Obraz nędzy i rozpaczy, do Schroniska trafił z interwencji Straży Miejskiej. Ledwo stał na nogach, same kości obciągnięte skórą. Wprost z 8216kochającego i cudownego8217 domu, który od wielu lat o niego nie dbał, a od wielu miesięcy zapominał o tym, że psa trzeba karmić.
Sympatyczny, przerażony pies. To była miłość od pierwszego wejrzenia 8211 ja i Roki8230 Po zaledwie kilku dniach miedzy mną a Rokim nawiązała się cudowna więź 8211 codzienna pielęgnacja, indywidualna dieta, witaminy. Po 2 miesiącach Roki nie tylko fizycznie nie przypominał już tego biednego wychudzonego chłopaka, ale i psychicznie był to medalowy pies. Grzecznie chodził na smyczy, dogadywał się z innymi psami, był wpatrzony we mnie jak w obrazek. Kochał mnie, a ja go. Niestety przepustowość mieszkania w pewnym momencie się kończy i Rokiemu mogłam zapewnić jedynie nowego, dobrego opiekuna - w końcu znalazł się dom, młodzi ludzie, byli chętni, zdecydowani i nie przestraszyli się mojego gradu pytań. Wszystko zapowiadało się bardzo dobrze, jednak podczas wizyty poadopcyjnej wyszło sporo nieprawidłowości. Dla dobra psiaka musieliśmy go zabrać. Ten smak rozgoryczenia, porażki i smutku. Jak mogłam tego nie zauważyć? Jak mogłam mu to zrobić? Przecież w życiu nie chciałabym, żeby stała mu się krzywda!
Następnego domu szukałam dłużej, bardzo długo. Solidnie sprawdzony, solidnie przepytany, a wręcz przemaglowany. Z podejrzliwością Sherlocka Holmesa brnęłam przez kolejne zaułki 8216prześwietlania domu8217.
Wszystko było dobrze. Roki trafił do domu, nowa właścicielka była z nami w ciągłym kontakcie. Przyjeżdżała, odwiedzała nas, Roki był szczęśliwy, grubiutki. Mieszkał w domu z dziećmi i suczką, z charakteru domowy ideał (ułożony, cichy, grzeczny) 8211 wszyscy byli z niego zadowoleni. Wyglądali na szczęśliwych.
Niestety po 2 latach adopcji coś w życiu jego rodziny musiało się pozmieniać, bo najpierw trafiła do nas suczka 8211 koleżanka Rokiego, której właścicielka już nie odebrała, następnie po kilku miesiącach Roki, który mimo zapewnień właścicielki także już nie został przez nią odebrany. I tak oto Roki siedzi w naszym kojcu. Siedzi i grzecznie czeka, podając łapkę i patrzą z zaangażowaniem na człowieka. On bardzo kocha ludzi. I bardzo lubi być tulony.

Chcemy, żeby wreszcie nasz Roki znalazł dom o którym marzy, taki, który już nigdy nie potraktuje go jak zabawki i śmieci. Który nie będzie go głodził, nie porzuci. Taki który odda mu całe serce. To cudowny pies. A czy jeszcze znajdą się dla niego równie cudowni ludzie?

Filmy
Formularz kontaktowy
Dźwięki kota
Dodaj ogłoseznie koty, dodaj ogłoszenie psy

Kategorie
Koty
   Balijski
   Burmański
   Turecki Van
   Amerykański Curl
   Zwisłouchy
   Bengalski
   Norweski leśny
   Bengalski
   Kartuz
   Somalijski
   Rosyjski Niebieski
   Maine Coon
   Inny
   Norweski Leśny
   Syberyjski
   Syjamski
   Brytyjski Krótkowłosy
   Ragdoll
   Pers
Psy
   Labrador
   Nowofundland
   West Highland White Terrier
   American Staffordshire Terrier
   Buldog Angielski
   Chiński Grzywacz
   Siberian Husky
   Beagle
   Doberman
   Owczarek Niemiecki
   Bernardyn
   Jamnik
   Mops
   Golden Retriever
   Buldog Francuski
   York (Yorkshire Terrier)
   Inny
   Chihuahua
   Shih Tzu
   Pudel Miniaturowy
   Cavalier King Charles Spaniel
   Sznaucer Miniaturowy
   Cocker Spaniel
   Bokser
   Rottweiler
   Dog Niemiecki
Na forum
Ciekawostki koty, ciekawostki psywypożyczalnia zoologiczna
Czy wiesz, że...?
Na świecie żyje do pól miliarda psów. więcej ciekawostek »
Moje KotyPsy.pl
co tu jest?
Polecamy
sklep zoologiczny warszawa
Sadurski.com
25 użytkowników online